fizjoterapia Fizjoterapia we Wrocławiu

Oferta

W naszej ofercie jest rehabilitacja dla dzieci, dla dorosłych i rehabilitacja dla seniorów. Pomagamy kobietom po porodzie naturalnym lub po cesarskim cięciu w powrocie do formy.

Kinezyterapia:

  • Rehabilitacja (udary, kontuzje, stany pooperacyjne, itp.)
  • Korekta wad postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych
  • Ćwiczenia ogólnousprawniające/ Gimnastyka lecznicza
  • Tworzenie indywidualnego planu treningu usprawniającego
plan treningowy

Masaże:

  • leczniczy
  • rozluźniający, relaksujący
  • klasyczny
  • drenujący
  • bańką chińską
  • terapia punktów spustowych
masaż

Fizykoterapia:

magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia, ultradźwięki (fonoterapia)

Kinesiology taping

Indywidualny plan treningowy

Indywidualny schemat ćwiczeń opracowywany jest w oparciu o wywiad z Klientem i dostosowywany do jego celów, które chce osiągnąć. Ćwiczenia zawarte w planie są dostosowane do konkretnej osoby zapewniając jej jak najlepsze efekty treningowe.
Pierwsze spotkanie polega na ustaleniu potrzeb, oczekiwań i możliwości Klienta. Na podstawie tych danych terapeuta opracowuje plan treningowy, następnie przedstawia zasady i sposoby wykonywania ćwiczeń, które pozwolą zmaksymalizować pożądane efekty treningu.

Na czym polega rehabilitacja osób po udarze?

rehabilitacja po udarze

Rehabilitacja osób po udarze mózgu zależy od ogólnego stanu pacjenta, rozległości uszkodzenia oraz obszarów, jakie dotknął. Przywracanie sprawności pacjenta może trwać od kilku tygodni nawet do 2-3 lat, czasem nawet dłużej. Aby zmaksymalizować efekty procesu rehabilitacji stosujemy tylko sprawdzone metody w oparciu o nowoczesną wiedzę i możliwości pacjenta. Swoją terapię opieramy głównie na metodzie PNF, ale stosujemy także elementy innych metod, takich jak np. NDT-Bobath, terapię wg Castillo-Miralesa. W zależności od potrzeby można także zastosować fizykoterapię ( prądy, laser, ultradźwięki ) i masaż. Naszym nadrzędnym celem jest doprowadzenie pacjenta do stanu w którym uzyska on jak największą sprawność i samodzielność.

Im szybciej zostanie wezwana pomoc wykwalifikowanego fizjoterapeuty tym lepiej dla stanu zdrowia psychicznego i fizycznego osoby po udarze. Pomoc bliskich w procesie usprawniania jest niezwykle ważna, pod warunkiem, że jest ona ściśle związana z poczynaniami lekarza i prowadzącego fizjoterapeuty. Samodzielna pomoc bliskiemu bez dostatecznej wiedzy i umiejętności w wykonywaniu ćwiczeń nie zawsze może przynieść oczekiwany skutek, a czasem wręcz pogorszyć stan zdrowia. Terapeuta nie tylko uczy pacjenta i rodzinę ćwiczeń fizycznych, ale też pomaga znaleźć się w nowej sytuacji, zrozumieć ją i lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Chory wstydzi się swojej nowo nabytej niepełnosprawności, braku samodzielności i nie zawsze chce rehabilitować się z osobą, z którą przebywa od zawsze. Zadaniem fizjoterapeuty będzie dobranie indywidualnych ćwiczeń dla pacjenta i zmotywowanie do ich wykonywania, oraz pokazanie, jak wykonywać czynności dnia codziennego. W razie potrzeby fizjoterapeuta pomoże także w dobraniu najpotrzebniejszego sprzętu ortopedycznego.