facebook instagram

fizjoterapia Fizjoterapia we Wrocławiu

Oferta

masaż gorącymi kamieniami

W naszej ofercie jest rehabilitacja dzieci, młodzieży i dorosłych, gimnastyka ogólnorozwojowa, po ciąży i porodzie leczenie zespołów bólowych (m.in napięciowe bóle głowy, kręgosłupa, rwy), terapia blizny, praca z napięciami powięziowo-mięśniowymi, profilaktyka w higienie i pielęgnacji niemowląt (techniki noszenia, przewijania, kąpieli i zabawy wspierające prawidłowy rozwój dziecka)

Kinezyterapia:

  • Rehabilitacja (udary, kontuzje, stany pooperacyjne, itp.)
  • Ćwiczenia ogólnousprawniające/ Gimnastyka lecznicza
plan treningowy

Terapia manualna

– dział medycyny, opierający się na działaniu fizykalnym terapeuty w celu leczenia dolegliwości w obrębie układu ruchu. W skład terapii manualnej wchodzą techniki mające na celu mobilizację oraz manipulację stawów, a także rozluźnianie mięśni oraz tkanek okołostawowych.

Rytuał arbuzowy

Rytuał arbuzowy z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków marki Bielenda z linii arbuzowej. Zabieg ma właściwości intensywnie nawilżające, detoksykujące oraz ujędrniające, idealne po okresie letnim, kiedy to nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników takich jak słońce, wiatr czy słona woda.Zabieg zapewnia głębokie odżywienie i eliminację toksyn, przez co skóra wygląda młodziej i zdrowiej.
W skład zabiegu wchodzi:
- peeling cukrowy arbuzowy,
- nałożenie maski arbuzowej z koncentratem na całe ciało,
- masaż całego ciała masłem arbuzowym
- masaż relaksacyjny twarzy
Na koniec, aby przyjemność trwała jeszcze dłużej – słodki poczęstunek z kawą lub herbatą.

Masaże:

  • leczniczy
  • rozluźniający, relaksujący
  • klasyczny
  • drenujący
  • bańką chińską
  • terapia punktów spustowych
masaż masaż stemplami ziołowymi

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (zespołów bólowych)

Kinesiology taping

Osteopatia

- jest dziedziną diagnozowania i leczenia. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie powinno koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. Osteopatia powstała w celu uzupełnienia medycyny klasycznej, nie zaś jako jej konkurencja.

Na czym polega rehabilitacja osób po udarze?

rehabilitacja po udarze

Rehabilitacja osób po udarze mózgu zależy od ogólnego stanu pacjenta, rozległości uszkodzenia oraz obszarów, jakie dotknął. Przywracanie sprawności pacjenta może trwać od kilku tygodni nawet do 2-3 lat, czasem nawet dłużej. Aby zmaksymalizować efekty procesu rehabilitacji stosujemy tylko sprawdzone metody w oparciu o nowoczesną wiedzę i możliwości pacjenta. Swoją terapię opieramy głównie na metodzie PNF, ale stosujemy także elementy innych metod, takich jak np. NDT-Bobath, terapię wg Castillo-Miralesa. W zależności od potrzeby można także zastosować fizykoterapię ( prądy, laser, ultradźwięki ) i masaż. Naszym nadrzędnym celem jest doprowadzenie pacjenta do stanu w którym uzyska on jak największą sprawność i samodzielność.

Im szybciej zostanie wezwana pomoc wykwalifikowanego fizjoterapeuty tym lepiej dla stanu zdrowia psychicznego i fizycznego osoby po udarze. Pomoc bliskich w procesie usprawniania jest niezwykle ważna, pod warunkiem, że jest ona ściśle związana z poczynaniami lekarza i prowadzącego fizjoterapeuty. Samodzielna pomoc bliskiemu bez dostatecznej wiedzy i umiejętności w wykonywaniu ćwiczeń nie zawsze może przynieść oczekiwany skutek, a czasem wręcz pogorszyć stan zdrowia. Terapeuta nie tylko uczy pacjenta i rodzinę ćwiczeń fizycznych, ale też pomaga znaleźć się w nowej sytuacji, zrozumieć ją i lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Chory wstydzi się swojej nowo nabytej niepełnosprawności, braku samodzielności i nie zawsze chce rehabilitować się z osobą, z którą przebywa od zawsze. Zadaniem fizjoterapeuty będzie dobranie indywidualnych ćwiczeń dla pacjenta i zmotywowanie do ich wykonywania, oraz pokazanie, jak wykonywać czynności dnia codziennego. W razie potrzeby fizjoterapeuta pomoże także w dobraniu najpotrzebniejszego sprzętu ortopedycznego.